Czytasz dzięki

LG sprzedaje telewizor odstraszający komary

opublikowano: 17-06-2016, 10:46

Indyjski oddział LG Electronics Inc zaczął sprzedawać telewizory wyposażone w urządzenie odstraszające komary, informuje Reuters.

"Mosquito Away Technology" zastosowana w telewizorach południowokoreańskiej spółki wykorzystuje ultradźwięki niesłyszalne dla człowieka, które odstraszają komary. Ta sama technologia, której skuteczność potwierdziło niezależne laboratorium pod Chennai w Indiach, została wykorzystana także w klimatyzatorach i pralkach LG.

Zobacz więcej

Pixabay/CC0 Public Domain

Urządzenie odstraszające komary działa nawet kiedy telewizor nie jest włączony. Zastosowano jest w dwóch modelach odbiorników, które oferowane są po 26,5 tys. rupii (1555 zł) i 47,5 tys. rupii (2785 zł). 

LG wprowadzi telewizory odstraszające komary w czerwcu na rynki Filipin i Sri Lanki. Obecnie nie ma planów zaoferowania ich na innych rynkach.

Południowokoreańska spółka informuje, że rozpoczęła prace nad telewizorami odstraszającymi komary jeszcze przed pojawieniem się wirusa Zika w Ameryce Południowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś,

Polecane