LG tnie plany inwestycyjne o 2,7 mld USD

opublikowano: 25-07-2018, 19:04

Południowokoreański koncern LG Display, kluczowy dostawca Apple, zmniejszył swoje plany inwestycyjne o 2,7 mld USD do 2020 r, donosi Reuters. Spółka tłumaczy to sytuacją na rynku smartfonów, notując drugą z rzędu stratę kwartalną ze względu na spadające ceny paneli.

Obniżenie wydatków podkreśla ponurą perspektywę dla producentów elektroniki i ma miejsce tydzień po tym jak inny dostawca Apple, koncern Taiwan Semiconductor Manufacturing również zmniejszył swoje prognozy przychodów i inwestycji.

Logo koncernu LG
Zobacz więcej

Logo koncernu LG fot. Bloomberg

Jest to konserwatywne podejście wynikające z niepewności wokół rynku telefonii komórkowej – stwierdził  Don Kima, dyrektor finansowy LG.

LG poinformował, że ograniczy inwestycje o 3 tryliony wonów (2,7 mld USD) z tego, co planowano do 2020 r., nie ujawniając swoich całkowitych lub poprzednich docelowych nakładów inwestycyjnych. Ostrzegł również, że może zmienić, dostosować produkcję w Korei Południowej i Chinach w odpowiedzi na spory handlowe między Waszyngtonem i Pekinem.

Plany zainwestowania około 20 trylionów wonów w panele OLED do 2020 r. pozostały bez zmian, co oznacza, że cięcia miałyby zastosowanie głównie do operacji LCD.

Działalność w segmencie paneli OLED jeszcze nie przyniosła zysku dla LG, ale firma stwierdziła, że będzie miała pozytywny wpływ na zyski w trzecim kwartale. LG koncentruje się na inwestowaniu w technologię OLED i ma silną pozycję w rynku dużych ekranów telewizyjnych OLED.

Jeden z oddziałów spółki obecny w Polsce, LG Chem w październiku 2017 r. deklarował, że zainwestuje w naszym kraju dodatkowe 4,5 mld zł w produkcję baterii litowo-jonowych. O sprawie przeczytasz TUTAJ>>LG Chem zainwestuje jeszcze 4,5 mld zł

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu