LibreDocs: biznesplan opracowany w sieci

opublikowano: 04-10-2013, 00:00

Softclick chce zmienić nawyki małych i średnich firm i na rynek wprowadził własne rozwiązanie online do tworzenia dokumentacji.

Po dwóch latach prac, na które finansowanie pozyskano z unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (działanie 8.1; wspierającego rozwój gospodarki elektronicznej), białostocka spółka Softclick wypuściła na rynek system LibreDocs.

Produkt jest skierowany do start-upów, małych i średnich przedsiębiorstw oraz firm konsultingowych. Działający online system ułatwia proces przygotowywania dokumentów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej: biznesplanów, planów finansowych i marketingowych.

— To kompleksowe rozwiązanie, które krok po kroku prowadzi przedsiębiorcę przez proces przygotowywania dokumentu. Automatycznie łączy część opisową z wyliczeniami, umożliwia modyfikację na każdym etapie powstawania dokumentu, a także pracę zespołową — opisuje Tadeusz Murgrabia, szef zespołu projektowego LibreDocs.

Współpracownikom lub partnerom biznesowym można przydzielić dostęp do całego dokumentu lub jego wybranych części, mogą oni dzięki temu obserwować proces powstawania dokumentacji, opiniować go i dokonywać zmian. System jest dostępny z poziomu komputera i urządzeń mobilnych. Z niektórych jego funkcji można korzystać za darmo, dostęp do bardziej zaawansowanych jest już płatny, rozliczenie następuje w formule abonamentowej. Obecnie system jest wyposażony w trzy moduły, ale — jak zapewniają przedstawiciele firmy — już powstają kolejne, poświęcone m.in. planom personalnym i analizom DCF, powinny zostać udostępnione jeszcze w tym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / LibreDocs: biznesplan opracowany w sieci