Lifelog, czyli zarejestruj całe swoje życie

OSZ, economist.com
opublikowano: 11-05-2013, 23:46

Szwedzki startup pracuje nad urządzeniem, które ma rejestrować całe życie użytkownika.

Firma Memoto stworzyła aparat wielkości znaczka pocztowego, który można przypiąć do koszuli. Gadżet robi zdjęcia co 30 sekund i w ten sposób dokumentuje życie właściciela. Urządzenie posiada także aplikację i usługę magazynowania danych w chmurze, więc obrazowy zapis dojazdów, zakupów i przygotowywania makaronu będzie można wyszukiwać i udostępniać.

Tak wyglądają gadżety Memoto FOT. memoto.com
Tak wyglądają gadżety Memoto FOT. memoto.com
None
None

"The Economist" podaje, że Memoto próbował w zeszłym roku pozyskać 50 tys. USD z Kickstarter, platformy zajmującej się crowdfundingiem. Zebrał ponad 500 tys. USD, a dodatkowe 655 tys. USD otrzymał od brytyjskiej Passion Capital.

Na czym Szwedzi chcą zarabiać? Firma planuje sprzedawać gadżety za 279 USD, a następnie zaoferować usługi wsparcia takie jak przechowywanie zdjęć w ramach abonamentu. Na początku tego miesiąca Memoto miał około 2 tys. zleceń od zwolenników z Kickstarter i kolejne tyle złożonych przez własną stronę internetową.

Do tej pory firma już kilka razy przesuwała datę pierwszych dostaw z powodu problemów z oprogramowaniem.

Tygodnik "The Economist" podkreśla, że Lifelogging może stać się popularny, ale dodaje, że większość z nas w głębi serca zapewne wie, że przyszłych historyków raczej nie będzie interesowało to, co robiliśmy w zeszłym tygodniu.

Zobacz filmik promocyjny Memoto

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OSZ, economist.com

Polecane