Linie Delta przepraszają za tweeta

opublikowano: 18-06-2014, 11:46

Amerykańskie linie lotnicze Delta Air Lines przeprosiły za tweeta, którego rozesłały po poniedziałkowym zwycięstwie drużyny Stanów Zjednoczonych nad Ghaną, donosi serwis AP.

O ile sama treść informacji nie budzi kontrowersji, o tyle, protesty wzbudziła zamieszczona grafika.

Zobacz więcej

źródło: Twitter

W tweecie wykorzystano bowiem w formie symboli nowojorską Statuę Wolności, która reprezentowała USA oraz… żyrafę, która miała być utożsamiana z Ghaną. Tymczasem, jak zarzucono przewoźnikowi na portalach społecznościowych, to zwierzę nie jest wcale kojarzone z tym zachodnioafrykańskim krajem, a co ważniejsze. wcale w nim nie występuje

Firma została napiętnowana za brak wiedzy i swoisty rasizm.

Delta nie jest jedyną firmą, która spotkała się z krytyką w Internecie za kontrowersyjną wiadomość. W kwietniu, linie lotnicze US Airways przeprosiły za umieszczenie zdjęcia nagiej kobiety w tweetcie skierowanym do pasażera skarżącego się na opóźniony lot. Bić w piersi po swoich tweetach musieli się również inni giganci jak choćby Chrysler czy Home Depot.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Linie Delta przepraszają za tweeta