Czytasz dzięki

Linie Virgin Atlantic planują redukcję zatrudnienia

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 04-09-2020, 11:45

Brytyjski przewoźnik zlikwiduje setki etatów, aby zaoszczędzić pieniądze, ponieważ popyt na loty długodystansowe jest nadal niewielki, a rządowy program ochrony miejsc pracy kończy się w październiku.

Podczas gdy loty krótkodystansowe zaczęły wracać do normy po zakończeniu europejskich blokad w celu powstrzymania koronawirusa, trasy długodystansowe, w których specjalizuje się Virgin Atlantic, pozostają poważnie ograniczone. Według najnowszych danych IATA, ruch międzynarodowy spadł o 92 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Plany dotyczące zwolnień wyszły na jaw krótko po uzyskaniu przez Virgin ostatecznej zgody na pakiet ratunkowy o wartości 1,2 mld GBP, który, jak powiedział dyrektor generalny Shai Weiss, miał kluczowe znaczenie dla przetrwania pandemii. Do decyzji przyczyniło się również stopniowe wycofywanie się rządu Wielkiej Brytanii z programów, które wspierają przedsiębiorców w utrzymywaniu miejsc pracy. 

Od początku pandemii Virgin Atlantic zwolniło ok. 4 tys. pracowników. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Bloomberg

Polecane