Lista płac w NBP

opublikowano: 27-02-2019, 22:00

W środę Narodowy Bank Polski po raz pierwszy ujawnił zarobki kadry kierowniczej.

Lista 126 dyrektorów zawiera informację o wysokości przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto (w tym zasadniczego, chorobowego lub zasiłku, premii, nagród i dodatków) w 2018 r. Obowiązek ujawnienia płac wynika z ustawy podpisanej niedawno przez prezydenta. Pozostałe informacje, do których ujawnienia zobowiązany jest NBP, zostaną podane w późniejszym terminie, przewidzianym w ustawie. Nowe prawo napisano i przyjęto w ekspresowym tempie, po tym jak pod koniec grudnia „Gazeta Wyborcza” poinformowała o zarobkach Martyny Wojciechowskiej, szefowej departamentu komunikacji NBP i prawej ręki prezesa Adama Glapińskiego.

49,6 tys. zł Takie miesięcznie wynagrodzenie brutto otrzymywał dyrektor departamentu komunikacji i promocji NBP w 2018 r. Jest to najwyższa pensja w banku centralnym, nie licząc prezesa.

47,3 tys. zł Tyle zarabiał, drugi pod względem wysokości wynagrodzenia dyrektor departamentu prawnego…

45 tys. zł …tyle trzeci — dyrektor departamentu innowacji finansowych…

42,8 tys. zł …a tyle dyrektor gabinetu prezesa.

63 tys. zł Takie miesięczne wynagrodzenie brutto otrzymywał w ubiegłym roku Adam Glapiński, prezes banku centralnego (o czym poinformowano w styczniu).

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu