Lodowisko pochłonie 16,6 mln zł

Bartosz Hanus
18-12-2002, 00:00

Elbląg. Urząd Miejski w Elblągu rozstrzygnął przetarg na budowę hali nad istniejącym lodowiskiem. W ramach inwestycji powstać ma widownia na 600 osób, zaplecze socjalne i administracyjne oraz restauracja. Jest to drugi etap budowy kompleksu. Pierwszy, zakończony w zeszłym roku, obejmował płytę lodowiska wraz z maszynownią.

— Koszt przedsięwzięcia wynosi 16,6 mln zł. Pokryjemy go ze środków własnych oraz funduszy Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu. Staramy się, aby dopłata z budżetu państwa była nie mniejsza niż 50 proc. — mówi Andrzej Budzelewski, zastępca naczelnika wydziału kultury i sportu w Urzędzie Miejskim w Elblągu.

Zwycięzcą przetargu zostało Przedsiębiorstwo Budowlane INPRO z Gdańska. Było ono wykonawcą m.in. Hali Olivia i Hali Sportowej AWF w Gdańsku oraz Audytorium Novum Politechniki Gdańskiej.

Prace mają potrwać do połowy 2004 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartosz Hanus

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Lodowisko pochłonie 16,6 mln zł