Łódź może stać się mekką młodych projektantów

Marlena Kaczmarek
15-01-2001, 00:00

Łódź może stać się mekką młodych projektantów

W Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi odbyła się szósta edycja Gali Dyplomowej. Zaprezentowano na niej najnowsze kolekcje młodych twórców mody. Łódzka impreza stała się dla producentów odzieży miejscem poszukiwań utalentowanych projektantów.

W Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi odbyła się Gala Dyplomowa 2000 — pokaz kolekcji absolwentów Akademii Sztuk Pięknych. Imprezę zorganizowała łódzka Akademia Sztuk Pięknych, Centralne Muzeum Włókiennictwa, Studio Gala oraz Krajowa Izba Mody. Gala odbyła się już po raz szósty.

Podczas wieczoru zaprezentowano ponad 250 modeli ubrań. Modne okazały się odniesienia do Maroka, Ameryki Południowej, Indii, kultury Indian czy Cyganów. Na szczęście, nie zabrakło kreacji nawiązujących do polskich strojów ludowych, np. z Łowicza czy okolic Piotrkowa Trybunalskiego. Nagrodzono siedem osób, a gwiazdą wieczoru została Julia Kozłowska. Zdobyła ona główną nagrodę za kreację ,,Pejzaż polski”. Stroje Juli Kozłowskiej doceniły również firmy, wyróżniając trzykrotnie jej kreację.

— Impreza nie odbyłaby się, gdyby nie pomoc licznych sponsorów. Wystarczy powiedzieć, że dodatkiem do zaprezentowanych tutaj kolekcji, były 2 tys. brylantów w oprawie z białego złota, wypożyczone przez Dom Jubilerski A&A — mówi Barbara Hanuszkiewicz, organizatorka Gali Dyplomowej 2000 oraz wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Gala Dyplomowa 2000 miała jednak największe znaczenie dla samych młodych projektantów oraz przybyłych na imprezę przedstawicieli firm produkujących odzież. Jak wyjawił Tadeusz Wawrzyniak, prezes zarządu Domu Mody Telimena, po tegorocznej Gali jego firma wzbogaci się o czterech nowych pracowników.

Niestety, impreza była słabo przygotowana pod względem organizacyjnym, co przyćmiło blask prezentowanych kolekcji.

inwestycja w kreacje: Galę Dyplomową sponsorujemy nie po raz pierwszy. Moda to dziedzina, w której można wykazać się dużą kreatywnością i to właśnie jest w niej tak pociągające — uważa Paweł Niewiadomski, właściciel Holiday Tours. Na zdjęciu od lewej: Paweł Niewiadomski, Julia Kozłowska, zdobywczyni pierwszego miejsca i głównej nagrody, oraz Tomasz Rosset, dyrektor przedstawicielstwa PLL LOT.

okno na świat: Dla młodych artystów Gala Dyplomowa

to prawdziwe

okno na świat.

Na pokazy

przychodzą

znani projektanci, a także producenci odzieży, zainteresowani nowymi

pomysłami

— mówi Barbara Hanuszkiewicz,

wykładowca

Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

łowca talentów: Na Gali Dyplomowej zawsze staram się wyłowić obiecujące talenty. W tym roku zaproponuję pracę czterem absolwentom — zdradza Tadeusz Wawrzyniak, prezes zarządu Domu Mody Telimena.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marlena Kaczmarek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Łódź może stać się mekką młodych projektantów