Łódź rozda 2 mln zł artystom

opublikowano: 07-01-2019, 15:27

Ratusz ogłosił 11. konkurs dla organizacji pozarządowych związanych z kulturą i sztuką. Miasto przeznaczyło na granty 2 mln zł.

- To jeden z najważniejszych naszych konkursów, o bardzo dużej roli kulturotwórczej. Umożliwia tworzenie prawdziwie łódzkiej kultury, kreowanej przez łodzian i dla łodzian -uważa Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent miasta.

W tegorocznym konkursie dla organizacji pozarządowych związanych  kulturą, sztuką oraz ochroną dóbr kultury i dziedzictwa narodowego miasto ma do rozdania 2 mln zł (podobnie jak w ubiegłym roku). 

- Chcę podkreślić, że konkurs ma bardzo szeroką formułę: dofinansowujemy i wydarzenia kulturalne oraz artystyczne jak koncerty, i działania animacyjne, i inicjatywy edukacyjne czy projekty badawcze, w sumie aż 11 kategorii działań - dodaje Krzysztof Piątkowski. 

Dzięki grantom w Łodzi odbyły się w ubiegłym roku m.in. festiwal Letnia Akademia Jazzu, organizowany przez fundację Wytwórnia, oraz festiwal Folkowe Inspiracje. W ubiegłym roku otrzymały je 44 organizacje pozarządowe. 

W tym roku oferty można składać w ramach 11 kategorii, w tym „wspieranie imprez kulturalnych, w szczególności z zakresu filmu, sztuk wizualnych oraz muzyki” i „wspieranie artystycznej twórczości amatorskiej, ze szczególnym uwzględnieniem osób 60+”. Szczególną kategorią są „działania kulturalne związane z ogłoszeniem roku 2019 Rokiem Moniuszkowskim i obchodami przypadającej 200. rocznicy urodzin kompozytora” oraz „działania kulturalne związane z upamiętnieniem ustanowienia przez Radę Miejską Łodzi roku 2019 Rokiem Marka Edelmana”. Zadania muszą zostać zrealizowane w okresie od 15 stycznia 2019 r. do 31 grudnia 2019 r.

Kwota wnioskowanej dotacji w przypadku jednej oferty nie może przekroczyć 90 proc. całkowitego kosztu realizacji zadania. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu