Łódzka strefa ma nowe firmy

MAG
opublikowano: 28-06-2010, 00:00

150 etatów i 119 mln zł nakładów — tyle obiecują cztery spółki, które dziś dostają zezwolenia na inwestycje.

150 etatów i 119 mln zł nakładów — tyle obiecują cztery spółki, które dziś dostają zezwolenia na inwestycje.

Cztery kolejne firmy odbierają dziś zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (ŁSSE‚. Największy projekt (patrz ramka) planuje Schweitzer-Mauduit International, amerykański producent papieru do papierosów notowany na nowojorskiej giełdzie. Firma wybuduje w Strykowie zakład papieru z nadrukowanym paskiem o niskiej palności, co zmniejsza ryzyko wzniecenia pożaru. Taki papier będzie wkrótce wymagany od wszystkich europejskich producentów papierosów, na razie stosowany jest w USA i Kanadzie. Bosch Siemens Hausgeraete (BSH) w ramach kolejnej już inwestycji poszerzy projekt w fabryce suszarek w Łodzi. Oznacza to również utrzymanie 300 miejsc pracy. O tych dwóch projektach "PB" informował w maju. Marek Cieślak, prezes ŁSSE zapowiedział wtedy, że BSH może mieć dalsze plany inwestycyjne.

Dla BSH pracuje Mecalit Polska, dostawca elementów z tworzyw sztucznych dla branży AGD, który również odbiera dziś zezwolenie. Firma rozbuduje zakład o 2,5 tys. mkw. Fabrykę w Nowym Józefowie postawi Bowi-Styl, łódzki producent dzianin technicznych dla przemysłów meblarskiego i samochodowego. Firma jest dostawcą m.in. firm IKEA czy COM40 i współpracuje z Wydziałem Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej oraz Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi.

Od początku roku łódzka strefa wydała zezwolenia na działalność dziewięciu firmom, które zobowiązały się do inwestycji na poziomie 251,4 mln zł, stworzenia 625 miejsc pracy i utrzymania 820.

W ubiegłym roku Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała 20 zezwoleń, w których firmy obiecały 1,3 tys. miejsc pracy i 700 mln zł inwestycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu