Łomża inwestuje w komunikację

PAP
opublikowano: 14-12-2009, 14:26

30 mln zł – tyle będzie kosztować zakup 22 nowych autobusów komunikacji miejskiej, wdrożenie biletu elektronicznego oraz modernizacja bazy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Łomży.

Jak szacuje Janusz Nowakowski z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK) w Łomży, dzięki realizacji tego projektu na minimum 10 lat uda się w tym mieście, liczącym ponad 60 tys. mieszkańców, rozwiązać problemy komunikacji miejskiej.
Już w styczniu 2010 roku zostanie ogłoszony pierwszy z czterech przetargów. Będzie to przebudowa bazy MPK
Przetarg na zakup autobusów (jednoczłonowe, niskopodłogowe) zostanie ogłoszony w pierwszym kwartale 2010 roku. Dostawy autobusów z odpowiednim wyposażeniem do wdrożenia biletu elektronicznego mają się sukcesywnie odbywać partiami w czwartym kwartale 2009 i pierwszym kwartale 2010 roku.
W ramach projektu w łomżyńskiej komunikacji miejskiej zostanie wdrożony elektroniczny bilet, który zastąpi tradycyjne papierowe bilety.
Stary tabor – czyli autobusy mające obecnie od 12 do 23 lat - będą sukcesywnie wycofywane z eksploatacji do 2012 roku. Na 17 liniach łomżyńska komunikacja miejska przewozi rocznie około 7 mln pasażerów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane