Łomża: rekordy i efekt 500+

RFA, AR
opublikowano: 10-01-2017, 00:57

Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży, podkreśla, że na inwestycje ma pójść w tym roku 74 mln zł, czyli aż o 20 mln zł więcej niż w 2016 r.

Cały budżet też jest rekordowy. Po raz pierwszy dochody przekroczą 300 mln zł i wyniosą ponad 343 mln zł. Wydatki zaplanowano na 359 mln zł. W Łomży ma powstać m.in. Hala Kultury — pieniądze na nią samorząd chce pozyskać z Ministerstwa Kultury. Jest już jego pozytywna opinia miasto czeka na opinię Ministerstwa Rozwoju. 3 mln zł pochłonie remont Filharmonii Kameralnej. Miasto chce przystąpić do programu Mieszkanie+, wkrótce ma podpisać umowę z BGK. — Struktura wydatków zmieniła się z powodu Programu 500+. Od początku jego działania budżet miasta wzrósł o 27 mln zł. Wsparcie z tego tytułu w 2017 r. wyniesie ponad 30 mln zł. Pieniądze te mieszkańcy Łomży wydają głównie na miejscu, co ożywia gospodarczo nasze miasto — mówi prezydent.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RFA, AR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Łomża: rekordy i efekt 500+