Łopiński: Prezydent zastanawia się nad decyzją ws. "becikowego"

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-01-2006, 19:11

Prezydent Lech Kaczyński zastanawia się jeszcze nad decyzją w sprawie ustawy przyznającej "becikowe" wszystkim kobietom, które urodzą dziecko - powiedział w poniedziałek PAP sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Maciej Łopiński. Jak podkreślił, prezydent "rozmawia z premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem na temat źródeł finansowania" dla tego rozwiązania. Chodzi o ok.

Prezydent Lech Kaczyński zastanawia się jeszcze nad decyzją w sprawie ustawy przyznającej "becikowe" wszystkim kobietom, które urodzą dziecko - powiedział w poniedziałek PAP sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Maciej Łopiński. Jak podkreślił, prezydent "rozmawia z premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem na temat źródeł finansowania" dla tego rozwiązania. Chodzi o ok. 300-400 mln zł.

Autorem nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych zakładającej, że "becikowe" otrzyma każda kobieta, która urodzi dziecko, jest Liga Polskich Rodzin.

Prezydent ma czas na decyzję do 18 stycznia. Zgodnie z konstytucją, prezydent może ustawę podpisać, zawetować lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego.

L.Kaczyński podpisał już wcześniej nowelizację ustawy o świadczeniach rodzinnych, która przewiduje, że "becikowe" w wysokości 1 tys. zł otrzymają te mamy, u ktorych dochód w rodzinie nie przekracza 504 zł na osobę, a w rodzinach z dzieckiem niepełnosprawnym - 583 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane