LOT: Większość miejsc w samolotach do Rzymu zarezerwowana

Polska Agencja Prasowa SA
04-04-2005, 12:09

Znacząca większość miejsc w samolotach LOT-u lecących do Rzymu jest już zarezerwowana - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik LOT-u Leszek Chorzewski. Jak dodał, obecnie odbywa się specjalne spotkanie o uruchomieniu ewentualnych dodatkowych lotów do Rzymu lub obniżeniu cen biletów.

Znacząca większość miejsc w samolotach LOT-u lecących do Rzymu jest już zarezerwowana - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik LOT-u Leszek Chorzewski. Jak dodał, obecnie odbywa się specjalne spotkanie o uruchomieniu ewentualnych dodatkowych lotów do Rzymu lub obniżeniu cen biletów.

    Wyjaśnił, że LOT stara się w miarę możliwość podstawiać do Rzymu maksymalnie duże samoloty - zabierające 150 pasażerów. W środę do stolicy Włoch poleci boeing 767 z 220 pasażerami na pokładzie. Ponadto w środę w godzinach porannych do Rzymu odleci dodatkowy samolot LOT-u.

    "Z wielkim trudem można wykonywać dodatkowe czy specjalne loty do Rzym, bo Rzym spodziewa się ogromnego prawie +nalotu dywanowego+ z całego świata. Będzie też mnóstwo samolotów z głowami państw. Lotniska rzymskie, mimo że jest ich kilka, mają ograniczoną przepustowość, wykonywanie takiego rejsu nie do końca zależy od przewoźnika, ale od tego, co zmieści się w Rzymie" - powiedział Chorzewski.

    Dodał, że LOT realizuje też tzw. zamówienia czarterowe. "Prezydent Warszawy zgłosił chęć zorganizowania takiego lotu czarterowego" - wyjaśnił rzecznik LOT.

    O pozwolenie na specjalne przeloty do Rzymu starają się też tanie linie lotnicze. Jak dowiedziała się PAP w Centralwings, mimo że linie te miały ruszyć od 1 maja, już teraz planują codziennie latać do stolicy Włoch - na razie mają zgodę rzymskiego lotniska (Ciampino) na jeden lot w poniedziałek.

    "Mamy w planach codzienne przeloty, cały czas czekamy jednak na zgodę rzymskiego lotniska na kolejne loty. Nasze samoloty zabierają na pokład ok. 150 pasażerów" - dowiedziała się PAP w biurze informacji linii Centralwings.

    Natomiast rzecznik innego taniego przewoźnika - Sky Europe - Eryk Kłopotkowski, powiedział PAP, że jeszcze w poniedziałek będzie wiadomo, czy spółka zdecyduje się uruchomić dodatkowe loty do Rzymu. Zaznaczył, że zależy to nie tylko do spółki, ale także od tego, czy Sky Europe uda się uzyskać zgodę na dodatkowe lądowania na rzymskich lotniskach.

    Kłopotkowski poinformował także, że praktycznie nie ma już wolnych miejsc na loty Sky Europe do Rzymu. "Zostało jeszcze kilka biletów na piątkowy lot z Warszawy do Rzymu" - powiedział rzecznik Sky Europe.    Jak dowiedziała się PAP w biurach prasowych pozostałych tanich przewoźników lotniczych, którzy operują w Polsce (m.in. Easy Jet, Wizz Air) na razie linie te sprawdzają możliwości uruchomienia dodatkowych lotów do Rzymu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / LOT: Większość miejsc w samolotach do Rzymu zarezerwowana