Lotos lubi różne związki

opublikowano: 02-09-2018, 22:00

Grupa Lotos chce dać zniżki nie tylko członkom „Solidarności”, ale także OPZZ. W kolejce po rabaty ustawiają się już kolejne związki.

Kilka dni temu Grupa Lotos podpisała porozumienie z „S” i od jesieni członkowie tego związku oraz ich rodziny będą korzystać ze zniżek na stacjach tej sieci. Teraz gdańska firma zwróciła się z podobną propozycją do OPZZ. Poinformował o tym na Twitterze Piotr Szumlewicz, szef mazowieckich struktur tej centrali. „Cieszymy się, że przynajmniej dla Lotosu nie ma związków gorszego sortu” — skomentował.

Pomorski koncern przypomina, że pierwszy raz ofertę rabatów złożył związkowcom już w styczniu 2015 r. Dotychczas postanowiło z niej skorzystać kilkanaście branżowych organizacji, m.in. służb mundurowych, przemysłu chemicznego, motoryzacyjnego czy transportu kolejowego, zrzeszonych w Forum Związków Zawodowych i „S”. Ofertę otrzymało też kilka branżowych związków z OPZZ. Grupa Lotos dodaje, że już negocjuje lub przystępuje do rozmów o podobnej współpracy z kolejnymi branżowymi organizacjami, m.in. z Gdańska, Wrocławia, Polic, Oświęcimia i Kędzierzyna-Koźla. Chętnych będzie zapewne przybywać. Zainteresowanie zniżkami na stacjach wyraża m.in. związek Sierpień 80.

— Też bardzo chętnie siądziemy do rozmów z Grupą Lotos na temat porozumienia, które dawałoby naszym członkom zniżki na stacjach tej firmy. Uważam, że byłoby ono korzystne zarówno dla związkowców, jak też dla Grupy Lotos — mówi Bogusław Ziętek, przewodniczący związku.

e4037212-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
Newsletter autorski Bartłomieja Mayera
ZAPISZ MNIE
OŚ, czyli Obserwator Środkowoeuropejski
autor: Bartłomiej Mayer
Wysyłany raz w tygodniu
Bartłomiej Mayer
Autorski przegląd informacji gospodarczych z krajów Europy Środkowej: Ukrainy, Białorusi, Czech, Słowacji i Węgier.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartłomiej Mayer

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu