Lotus kompletuje armię inżynierów

ŁO
opublikowano: 16-05-2019, 11:33

Lotus udowadnia, że nie rzuca słów na wiatr, ale chce rzucić wyzwanie czołowym graczom na rynku.

- Producent sportowych samochodów zatrudnia 200 nowych inżynierów, ponieważ zamierza przyspieszyć plan naprawczy finansowany przez chińską spółkę Geely - donosi dziennik „The Telegraph”.  

Zobacz więcej

Lotus elise

ARC

Lotus pogrążał się w coraz większym kryzysie, póki na horyzoncie nie pojawili się Chińczycy. Za pakiet kontrolny Lotusa zapłacili w 2017 r. około 130 mln USD. Geely wcześniej uratowało już Volvo i teraz szwedzka marka jest na prostej do sukcesu.  

Brytyjski producent potwierdził niedawno prace nad nowym samochodem w wersji produkcyjnej, który ma być pierwszym brytyjskim „hypercarem” z napędem elektrycznym. Maszyna jest w zaawansowanym stadium rozwoju, choć na razie pozostaje nam popatrzeć tylko na kilka linii zaznaczonych na rysunku pokazowym. Widać jednak, że nie będzie to grzeczny, mały pojazd na prąd. 

- Type 130 będzie najbardziej dynamicznym lotusem w historii. To punkt zwrotny dla naszej marki i wizytówka tego, do czego jesteśmy zdolni i co ma pochodzić od Lotusa - mówi prezes Phil Popham.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu