LPP łączy się z Artmanem

WST, ESPI
opublikowano: 26-02-2009, 15:38

26 lutego 2009 r. zarządy obu spółek podjęły decyzję o połączeniu oraz uzgodniły i podpisały plan połączeniowy.

Fuzja nastąpi poprzez przeniesienie całego majątku Artmana (jako spółki przejmowanej) na LPP (jako spółkę przejmującą). W jej wyniku Artman zostanie rozwiązany bez przeprowadzenia likwidacji. W związku z tym, że LPP posiada wszystkie akcje w kapitale zakładowym Artmana połączenie zostanie przeprowadzone bez podwyższenia kapitału zakładowego LPP.

„Połączenie pozwoli na stworzenie jednego z największych w tej części Europy przedsiębiorstwa oferującego odzież oraz dodatki do odzieży poprzez sieć wyspecjalizowanych salonów sprzedaży. W konsekwencji połączenia nastąpi poszerzenie asortymentu towarów oferowanych do sprzedaży przez LPP, zmniejszenie kosztów działalności w wyniku synergii oferowanych marek, jak też kosztów związanych z prowadzeniem odrębnych spółek, w tym zagranicznych” – napisano w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, ESPI

Polecane