LPP wyda w tym roku 200 mln zł na inwestycje

ML
opublikowano: 14-05-2008, 00:00

Przychody odzieżowej grupy wzrosły o jedną trzecią, a zysk o ponad połowę. Kurs... spadł, ale niewiele.

Przychody odzieżowej grupy wzrosły o jedną trzecią, a zysk o ponad połowę. Kurs... spadł, ale niewiele.

Największa odzieżowa grupa w kraju pokazała nieco rozczarowujące wyniki I kwartału. Co prawda przychody ze sprzedaży LPP sięgnęły 339,7 mln zł wobec 266,3 mln zł rok wcześniej, a zysk netto wyniósł 18,1 mln zł (11,4 mln zł), jednak analitycy liczyli na się 22,9 mln zł zysku.

— Część analityków nie uwzględniła niższej efektywności w I kwartale, która jest charakterystyczna dla naszej branży — tłumaczy Dariusz Pachla, wiceprezes LPP.

Inwestorzy bez entuzjazmu zareagowali na wyniki LPP i na zamknięciu wczorajszej sesji akcje minimalnie potaniały o 0,8 proc.

Kolejne trzy kwartały zapowiadają się dla grupy z Gdańska pracowicie. Spółka wyda w tym roku ponad 200 mln zł na inwestycje, z czego połowę pochłonie budowa centrum logistycznego. Reszta pójdzie na rozwój sieci sklepów. Zarząd w ubiegłym roku wydał już 20 mln zł na budowę centrum logistycznego. Zakład o powierzchni 27 tys. mkw ma zostać uruchomiony we wrześniu. Spółka nie wyklucza, że w przyszłości go rozbuduje.

Grupa będzie inwestować w sklepy. Na koniec roku chce mieć w sieci 391 salonów, wobec 326 obecnie. Stawia na ekspansję zagraniczną, głównie w Rosji i na Ukrainie. Otworzyła niedawno pierwszy sklep w Rumunii.

— Inwestycje sfinansujemy z własnej kieszeni i kredytów — mówi Dariusz Pachla, wiceprezes LPP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ML

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / LPP wyda w tym roku 200 mln zł na inwestycje