Lublin startuje z testami 5G

AR
opublikowano: 24-10-2019, 18:22

Orange Polska i Nokia rozpoczęły testy sieci 5G w stolicy wschodniego województwa.

Miesiąc temu Orange Polska, rozpoczął testy 5G w Warszawie. Teraz podobne próby rozpoczęły się w Lublinie. Tym razem operator komórkowy realizuje je w partnerstwie z Nokią. To kolejny etap największych w Polsce testów najnowszej technologii mobilnej - dziesięć stacji bazowych działa w dzielnicach Ponikwoda, Tatary, Wieniawa i Śródmieście.

- Od lat wdrażamy rozwiązania, czyniące z Lublina miasto inteligentne (Smart City), a przez to również bardziej atrakcyjne dla inwestorów. Zależy nam, żeby miasto odpowiadało potrzebom i ambicjom mieszkańców. W ten sposób krok po kroku budujemy nowoczesny Lublin, a testy sieci mobilnej 5G realizowane przez Orange i Nokię potwierdzają pozycję Lublina w zakresie wdrażania idei  Smart City - komentuje Krzysztof Żuk,prezydent miasta Lublin.

Dodaje także, że Lublin jest "przyjaznym miejscem dla najnowszych technologii".

- W mieście działa prężny sektor IT skupiony w ramach ekosystemu Lubelskiej Wyżyny IT. Jesteśmy też ważnym ośrodkiem akademickim - mówi Krzysztof Żuk. 

Lublin dołączyła do póki co wąskiego grona miasta, gdzie prowadzone są testy sieci 5G. Kilka dni wcześniej w Krakowie eksperymentalną instalację 5G uruchomił  T-Mobile w partnerstwie z Nokią.  Do tej pory testy 5G zainicjowano także w Warszawie (Orange i Ericsson), Łodzi (Play i Ericsson)Toruniu (Play i Huawei) i Gliwicach (Orange). 

a2bc4ae2-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Samorządu
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE
Puls Samorządu
autor: Aleksandra Rogala
Wysyłany raz w tygodniu
Aleksandra Rogala
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy