Lubmax przeprowadzi due diligence ZT Lublin

20-10-2003, 18:15

ISB: Ministerstwo Skarbu Państwa dopuściło spółkę Lubmax do due diligence prywatyzowanych po raz kolejny Zakładów Tytoniowych w Lublinie, poinformowało MSP.

„Z dwóch podmiotów, które złożyły wstępne oferty na kupno akcji ZT Lublin, dopuściliśmy do badania kondycji firmy spółkę menadżersko-pracowniczą Lubmax” -powiedziała w poniedziałek ISB Magda Nienałtowska z biura prasowego resortu skarbu.

Według niej oprócz firmy Lubmax o kupno akcji ZT Lublin starała się firma Holding Liwa.

To już kolejna próba prywatyzacji ZT Lublin.

W sierpniu 2002 roku Ministerstwo Skarbu Państwa podpisało umowę na sprzedaż 70% udziałów w zakładach tytoniowych krakowskiej firmie Merkury, jednak nabywca nie wywiązał się z umowy.

Wartość niedoszłej transakcji to ponad 22 mln zł. Merkury zobowiązał się też wówczas do podwyższenia kapitału zakładowego lubelskiej fabryki o 6 mln zł z przeznaczeniem na inwestycje.

ZT Lublin są ostatnią państwową firmą z branży tytoniowej. Generują obroty na poziomie ok.150-200 mln zł, przy zatrudnieniu ok.200 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lubmax przeprowadzi due diligence ZT Lublin