LUBUSKIE: 2. Wyciskanie prądu z wody

opublikowano: 28-12-2012, 00:00

Lubuska Gazela Biznesu to spółka córka PGE Energia Odnawialna. Od 2001 r. buduje małe elektrownie wodne.

Budownictwo Hydro-Energetyka Dychów to przedsiębiorstwo usługowo-produkcyjne stawiające i modernizujące obiekty hydrotechniczne. Specjalizuje się w budowie małych elektrowni wodnych, jazów i śluz. Ma również doświadczenie w budowie obiektów ziemnych (wały, zapory, grodzie) oraz budowie oczyszczalni ścieków, przepompowni i zbiorników żelbetonowych.

— Przez 12 lat działania wykonaliśmy lub zmodernizowaliśmy prawie 30 obiektów, z czego 10 to elektrownie wodne budowane od zera — wyjaśnia Andrzej Hajłasz, wiceprezes BHE Dychów.

Z lubuską firmą współpracują m.in. czeski dostawca turbin Mavel oraz firma Gajek Engineering z Gdańska. Z Mavelem Budownictwo Hydro-Energetyka Dychów wyszło z ofertą poza Polskę i w 2011 r. realizowało projekt elektrowni wodnej w Bułgarii. Spółka stawia też pierwsze kroki w energii wiatrowej — ma już za sobą montaż pierwszej turbiny wiatrowej.

— Nasz sukces to skutek połączenia wąskiej specjalizacji i niszowego rynku z wysoko wykwalifikowanąkadrą techniczną oraz profesjonalnymzarządzaniem — sumuje Andrzej Hajłasz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Markiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu