Ludzie z Orlenu zdominują Ruch

KL
opublikowano: 23-09-2010, 00:00

Sprywatyzowany kolporter ma nowego prezesa. To Wojciech Heydel, były szef Orlenu.

Sprywatyzowany kolporter ma nowego prezesa. To Wojciech Heydel, były szef Orlenu.

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Ruchu było pierwszym, na którym większość miał nowy inwestor, Lurena Investments. Zgodnie z planem zajęto się zmianami w radzie nadzorczej. Weszli do niej Nick Campsie, Edward Misrahi, Helen Watkins, Edward Tamraz, Igor Chalupec, Wojciech Domański oraz Edyta Juszczyńska-Skowrońska. Nowa rada natychmiast zajęła się powołaniem nowego zarządu. Marcin Piróg, który kierował spółką z ramienia skarbu państwa, zrezygnował ze stanowiska. Zastąpił go Wojciech Heydel, który ostatnio prowadził własną działalność gospodarczą. Rynkowi jest jednak znany przede wszystkim z kierowania PKN Orlen w 2008 r. (wcześniej przez kilka lat był wiceprezesem tej spółki w czasie, gdy szefował jej Igor Chalupec).

Do zarządu wszedł także Paweł Szymański, dotąd partner w firmie Icentis i prezes Lurena Investments, za którą stoi właśnie Icentis. Wcześniej był m.in. członkiem zarządu Orlenu. W zarządzie zasiadają też Anna Walczowska (również wcześniej w Orlenie), Grażyna Podsiadło-Zemowska, Tomasz Grzela (wiele lat w Orlenie) oraz Jerzy Pazura (także związany w przeszłości z Orlenem).

Przypomnijmy, że Lurena Investments została głównym akcjonariuszem Ruchu w wyniku wezwania, na które odpowiedział skarb państwa. Na wezwanie odpowiedziała także należąca do Zbigniewa Jakubasa Mennica

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu