Lufthansa chce pozyskać 5,5 mld euro z emisji akcji

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 01-04-2021, 18:02

Niemieckie linie lotnicze zwróciły się do akcjonariuszy o zatwierdzenie planu podwyższenia kapitału poprzez emisję nowych akcji. Ma to pomóc w pozbawieniu niemieckiego rządu większościowego pakietu.

Lufthansa
Fot. Bloomberg
Lufthansa Fot. Bloomberg

Proponowane 5,5 mld euro w postaci nowych akcji zapewniłoby największej europejskiej linii lotniczej wystarczającą ilość gotówki, aby spłacić tzw. cichy udział. W ramach dofinansowania o łącznej wartości 9 mld euro, które Lufthansa otrzymała od państwa w ubiegłym roku, rząd przejął 20 proc. akcji przewoźnika. Nałożył też surowe ograniczenia związane z działalnością linii lotniczej w zakresie fuzji i przejęć oraz wynagrodzeniami kadry kierowniczej.

Akcjonariusze Lufthansy mają głosować nad wnioskiem na corocznym walnym zgromadzeniu, które odbędzie się 5 maja. Do jego przyjęcia wymagana jest zwykła większość głosów.

Niemieckie linie lotnicze z powodu pandemii koronawirusa odnotowały w 2020 roku rekordową stratę w wysokości 6,7 mld euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane