Lufthansa chce przejąć długodystansowe maszyny Air Berlin

opublikowano: 29-08-2017, 13:45
aktualizacja: 29-08-2017, 13:46

Lufthansa chce przejąć ok. tuzin z siedemnastu długodystansowych samolotów upadłej linii Air Berlin, informuje Reuters powołując się na anonimowe źródło.

Air Berlin w sierpniu ogłosił bankructwo po tym jak Etihad Airways, akcjonariusz drugiej niemieckiej linii lotniczej, odmówił dalszego jej finansowania. Po dostarczeniu przez rząd Niemiec 150 mln EUR pożyczki pomostowej rozpoczął się proces negocjacji sprzedaży aktywów przewoźnika. Podobno bierze w nim udział co najmniej sześciu zainteresowanych. Do połowy września mają złożyć oferty na ok. 140 samolotów linii, a także sloty, czyli „okienka czasowe” w portach lotniczych na starty i lądowania maszyn. Wcześniej w tym miesiącu pojawiły się nieoficjalne informacje, że Lufthansa może przejąć nawet 90 samolotów Air Berlin. Flagowy niemiecki przewoźnik ma być również szczególnie zainteresowany przejęciem połączeń Air Berlin do miast w USA, m.in. Nowego Jorku i Waszyngtonu, dowiedział się we wtorek Reuters od anonimowego informatora. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Lufthansa chce przejąć długodystansowe maszyny Air Berlin