Czytasz dzięki

Lufthansa dogadała się w sprawie pomocy z rządem Niemiec

opublikowano: 25-05-2020, 13:40

Rząd Niemiec i zarząd Lufthansy osiągnęli porozumienie w sprawie miliardów euro państwowej pomocy dla flagowego przewoźnika lotniczego, informuje Reuters powołując się na anonimowe źródła.

Wynegocjowane porozumienie musi jeszcze zostać zatwierdzone przez władze niemieckiego funduszu ratunkowego, co ma nastąpić jeszcze w poniedziałek, a także władze spółki oraz Komisję Europejską, pisze agencja.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

O zbliżającym się finale negocjacji Lufthansy z rządem mówiono już pod koniec ubiegłego tygodnia. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że w zamian za pomoc finansową państwo ma dostać akcje i obligacje zamienne spółki, a także dwa miejsca w jej radzie nadzorczej. Ma jednak korzystać z pełnych praw do głosowania jedynie w wyjątkowych sytuacjach, np. gdyby groziło przejęcie spółki. Lufthansa ma wstrzymać się od wypłaty dywidend, a także ograniczyć wynagrodzenia zarządu.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane