Lufthansa może zwolnić 1 tys. pilotów

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 11-12-2020, 09:29

W drugim kwartale przyszłego roku linie Lufthansa mogą zwolnić 1 tys. pilotów jeśli nie zostanie osiągnięte porozumienie ze związkami zawodowymi odnośnie wynagrodzeń, donosi Reuters powołując się na dyrektor generalnego przedsiębiorstwa.

Lufthansa
Lufthansa
fot. Bloomberg

Carsten Sphor powiedział w wywiadzie dla magazynu Wirtschaftswoche, że brak porozumienia prawdopodobnie pierwszy raz w historii zmusi największego niemieckiego przewoźnika lotniczego do zwolnienia 500 kapitanów i 500 pierwszych oficerów w okresie drugiego kwartału 2021 r.

Tymczasem przed kilkoma dniami Lufthansa informowała o konieczności redukcji do końca br. 29 tys. etatów, co ma dotyczyć przede wszystkim osób zatrudnionych poza macierzystym krajem.

Po trzech kwartałach 2020 r. przewoźnik odnotował stratę rzędu 5,6 mld USD i „przejadł” już 3 z 9 mld EUR rządowej pomocy.

Sphor ma nadzieję, że w przyszłym roku firma osiągnie średnio przynajmniej połowę poziomu przewozów z 2019 r., zaś w sezonie letnio-jesiennym będzie to nawet 70 proc. Oczekuje też, że od 2022 r. Lufthansa ponownie będzie rentowna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane