Lufthansa pozyskała 1 mld euro z emisji obligacji

ARŻ, Reuters
opublikowano: 07-07-2021, 19:43

Niemieckie linie lotnicze poinformowały w środę, że udało im się zebrać 1 mld euro ze sprzedaży trzy- i ośmioletnich obligacji korporacyjnych, pisze Reuters.

Lufthansa, która mocno ucierpiała w wyniku pandemicznego kryzysu, już w lutym wyemitowała obligacje, aby spłacić część pożyczki w wysokości 9 mld euro od państwowego banku KfW.

“Druga udana emisji obligacji korporacyjnych potwierdza naszą zdolność do ubiegania się o korzystniejsze instrumenty finansowe” - stwierdził w oświadczeniu dyrektor finansowy Remco Steenbergen.

Obligacje sprzedane przez Lufthansę mają trzy- i ośmioletni termin zapadalności. Ich oprocentowanie wynosi odpowiednio 2 i 3,5 proc. Za transakcje odpowiadały banki Citigroup, Credit Suisse, HSBC i ING. Linie lotnicze zapowiedziały, że wykorzystają pozyskane środki na zwiększenie swojej płynności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane