Czytasz dzięki

Lufthansa zaprzecza, że sprzedaje Lufthansa Technik

opublikowano: 26-10-2018, 13:52

Flagowy niemiecki przewoźnik zaprzecza pogłoskom, że planuje sprzedaż Lufthansa Technik, donosi Reuters.

Dziennik ekonomiczny Handelsblatt napisał, że Lufthansa rozważa pozbycie się biznesu nie będącego jej podstawą działalnością. Oprócz Lufthansa Technik, spółki specjalizującej się w serwisowaniu samolotów, miałaby rozważać sprzedaż zajmującego się cateringiem LSG Sky Chefs.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Lufthansa poinformowała jednak, że nie ma takich planów. Nie zamierza sprzedać ani części, ani całości  Lufthansa Technik. Przyznała jednak, że rozważa reorganizację tej spółki.

Lufthansa Technik jest jednym z dwóch udziałowców joint venture EME Aero, które pod Rzeszowem buduje centrum serwisowe silników lotniczych. Inwestycja ma sięgnąć 150 mln EUR. W centrum ma być zatrudnione 800 osób.

Xeos, inne joint venture Lufthansa Technik, w którym partnerem jest GE Aviation, otworzy w 2019 r. podobny zakład w Środzie Śląskiej, na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To inwestycja za 1 mld zł. Xeos zamierza zatrudnić 600 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MAG

Polecane