Lumentum wstrzymuje dostawy dla Huawei

opublikowano: 20-05-2019, 16:10

Koncern Lumentum Holdings, producent części do telefonów komórkowych jest pierwszą amerykańską firmą, która potwierdziła formalnie, że wstrzymuje dostawy dla chińskiej firmy, Huawei Technologies, po wprowadzeniu ograniczeń eksportowych przez Departament Handlu Stanów Zjednoczonych, donosi Reuters.

Amerykańska firma, która jest postrzegana jako główny dostawca technologii Face ID dla koncernu Apple stwierdziła, że nie jest w stanie przewidzieć, kiedy będzie mogła wznowić dostawy.

Administracja Trumpa w zeszłym tygodniu wpisała Huawei na czarna listę handlową, która zabrania firmie kupowania części i komponentów od amerykańskich dostawców bez zgody rządu USA.

Choć większość dostawców z USA nie wydała oficjalnych oświadczeń w sprawie swojego stanowiska w sprawie zakazu dla Huawei, agencja Bloomberg poinformowała, że Intel, Qualcomm, Xilinx oraz Broadcom powiedzieli swoim pracownikom, że nie będą dostarczać komponentów dla Huawei do odwołania.

Lumentum poinformowała, że sprzedaż dla Huawei reprezentowała  18 proc. łącznych przychodów w ostatnim kwartale. Firma oczekuje obecnie przychodów w wysokości od 375 do 390 mln USD w swoim czwartym kwartale finansowym, w porównaniu z poprzednią prognozą rzędu 405-425 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu