Lux-Med przejmuje Endoterapię

AT
opublikowano: 14-05-2012, 00:00

Sieć medyczna chce leczyć żołądki. W maju kupiła Endoterapię, specjalizującą się w gastroenterologii.

Lux-Med, największa sieć medyczna nad Wisłą, wraca na ścieżkę przejęć. W maju grupa powiększyła się o warszawską spółkę Endoterapia, specjalizującą się w gastroentorologii (choroby układu pokarmowego). Kwota transakcji nie została ujawniona. Nowy nabytek prowadzi dwa oddziały — w Warszawie oraz Łodzi. Oprócz procedur endoskopowych spółka próbuje sił w chirurgii ogólnej oraz laryngologii. W zeszłym roku rozliczeniowym, zakończonym 31 marca 2011 r., zarobiła na czysto blisko 2 mln zł, przy przychodach na 17,3 mln zł. Zarówno obroty, jak i zyski spadły w porównaniu z poprzednim okresem rozliczeniowym o 18 proc. i 49 proc. W piątek nie udało się zdobyć komentarza właścicieli wyjaśniającego pogorszenie wyników.Rynek, na którym działa spółka, jest postrzegany przez analityków jako atrakcyjny.

— Spółki medyczne będą oferować coraz bardziej zaawansowane świadczenia medyczne, dlatego przejęcie Endoterapii nie jest zaskoczeniem. Działa ona w bardzo perspektywicznym segmencie małoinwazyjnych technik endoskopowych — uważa Agnieszka Skonieczna, analityk firmy badawczej PMR.

Jej zdaniem, rynek abonamentów również będzie się dynamicznie rozwijał. Według prognoz PMR, w ciągu najbliższych trzech lat urośnie dwucyfrowo. To istotna wiadomość dla potencjalnych inwestorów, mających chrapkę na Lux- Med. Mid Europa rozpoczęła rozmowy z zainteresowanymi funduszami i firmami branżowymi. Nowy inwestor przejmie znacznie większą grupę niż ta, którą kupował fundusz pięć lat temu. Od tego czasu Lux-Med powiększył się o Medycynę Rodzinną, Centrum Medyczne LIM, Promedis, Tape Med, Tabitę oraz Med-Sport.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Polecane