Macotakara: Apple może zastosować USB-C w iPhone’ach

opublikowano: 18-01-2019, 08:10

Złącze USB-C może być stosowane w przyszłych modelach iPhone’ów, twierdzi japoński blog technologiczny Macotakara powołując się na kilka anonimowych źródeł.

Apple nie odpowiedziało na pytanie o tą zmianę. Amerykańska spółka stosuje złącze USB-C w większych urządzeniach, jak iPad Pro, MacBook, czy MacBook Air. W przypadku  iPhone’w, iPad’ów czy pilotów do Apple TV stosuje jednak złącze Lightning.

Bloomberg

Nie brakuje głosów, że zmiana złącza na USB-C w smartfonach Apple ma sens, bo stało się ono standardem niemal we wszystkich urządzeniach z wyjątkiem tych, produkowanych przez amerykańską spółkę. Apple mogłoby także skorzystać finansowo na zmianie, bo przejście na nowy standard zwiększyłoby przychody spółki ze sprzedaży kabli i akcesoriów do ładowania. W 2017 roku wartość tego segmenty globalnego rynku szacowano na 123 mld USD, a w 2022 roku ma wynosić ona 158 mld USD.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Yahoo Finance

Polecane