Macro Games chce przejąc Rolling Games

opublikowano: 21-09-2017, 12:01
aktualizacja: 21-09-2017, 12:04

Notowana na NewConnect spółka zajmująca się produkcją gier podpisała list intencyjny ws. przejęcia Rolling Games, ukraińskiej spółki zajmującej się produkcją gier na urządzenia mobilne.

Rolling Games robi gry i aplikacje mobilne na zamówienie dla zewnętrznych podmiotów. Na przestrzeni ostatnich lat wyprodukowało około 20 gier dla klientów z całego świata, w tym ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, czy Niemiec. Pracownicy Spółki brali także udział w produkcji gier kategorii AAA, takich jak np. wydana w tym roku gra ROKH.  Rolling Games zatrudnia obecnie 25 osób, z czego 11 to game developerzy.

- Przejęcie Rolling Games wpisuje się w naszą nową strategię. Chcemy być liczącym się producentem gier i aplikacji na urządzenia mobilne. Będziemy także próbować swoich sił w produkcjach na urządzenia VR - mówi Agnieszka Zemsta, prezes Macro Games.

Macro Games nie podało terminu obowiązywania listu intencyjnego, ani warunków potencjalnej transakcji.

W środę Macro Games opublikowało plan wydawniczy do końca 2018 roku. Jeszcze w tym roku wydane zostaną trzy gry na urządzenia mobilne, w tym NatGeo Wild Colors. Z kolei na przyszły rok planowanych jest sześć produkcji na urządzenia mobilne oraz dwie na urządzenia VR. Plan wydawniczy może ulec zmianie - Macro Games jest bowiem w trakcie negocjacji z National Geographic Partners LLC w sprawie realizacji dwóch kolejnych wspólnych projektów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Macro Games chce przejąc Rolling Games