Maersk prosi o wsparcie marynarki wojennej

opublikowano: 05-03-2021, 16:28

Największy na świecie morski przewoźnik apeluje o obecność okrętów wojennych u wybrzeży Afryki zachodniej w związku z serią pirackich ataków na jego statki, donosi AFP.

Maersk wzywa do działań po tym jak w ciągu zaledwie miesiąca piraci dwukrotnie wdzierali się na jego statki w Zatoce Gwinejskiej. Duński armator podkreśla, że do coraz częstszych ataków dochodzi na jednym z najważniejszych szlaków morskich. W 2020 roku było ich rekordowo dużo.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

- W 2021 roku nie powinno być marynarzy, którzy obawiają się płynąć gdziekolwiek z powodu piractwa. To nie jest wiek piractwa – powiedział Aslak Ross z władz Maersk.

Duński przewoźnik apeluje o stworzenie misji podobnej do działającej od 2008 roku w Zatoce Adeńskiej, na wschodzie Afryki. Misji stworzonej przez Unię Europejską przypisuje się znaczący spadek ataków pirackich w regionie.

Maersk uważa, że oprócz misji potrzebne jest także wzmocnienie sił antypirackich w nadmorskich krajach Afryki Zachodniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AFP

Polecane