Magellan wskoczy do giełdowego stawu

ET
opublikowano: 15-05-2007, 00:00

Już druga spółka obsługująca należności służby zdrowia wybiera się na GPW. Prospekt emisyjny złożył Magellan.

Już druga spółka obsługująca należności służby zdrowia wybiera się na GPW. Prospekt emisyjny złożył Magellan.

Z wierzytelności służby zdrowia można nieźle żyć i dać zarobić innym. Magellan, firma specjalizująca się w obsłudze głównie wierzytelności szpitali, chce w tym roku zaoferować inwestorom część akcji. Należąca do funduszy Enterprise Investors spółka złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego.

Magellan twierdzi, że jest liderem na rynku restrukturyzacji wierzytelności służby zdrowia. Wartość portfela aktywów zaangażowanych w sektorze medycznym wyniosła na koniec 2006 r. 129,6 mln zł i była o 68,7 proc. wyższa niż w 2005 r. Miniony rok spółka zamknęła 24 mln zł przychodów, 13,7 mln zł zysku operacyjnego i 10,7 mln zł zysku netto. Dla porównania w 2005 r. było to odpowiednio: 20,6 mln zł, 11,7 mln zł oraz 9,1mln zł.

Magellan nie jest jedyną firmą z branży, zabiegającą o względy inwestorów. Na początku kwietnia spółka MW Trade ogłosiła chęć wejścia na GPW w tym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu