Mainfreight skraca czas dostawy

opublikowano: 11-10-2017, 22:00

Operator logistyczny opracował system szybkiego transportu drogowego na trasie Holandia — Polska.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań IT optymalizujących operacje w magazynach przeładunkowych, dostawy od drzwi do drzwi są realizowane są w ciągu maksymalnie 48 godzin. Nowe rozwiązania informatyczne w zarządzaniu transportem — Mainchain, które Mainfreight wdrożył w swoim głównym hubie przeładunkowym w ‘s-Heerenberg w Holandii, są testowane we wszystkich europejskich oddziałach operatora (w Belgii, Francji, Rumunii, Niemczech, Rosji, Wielkiej Brytanii, na Ukrainie, we Włoszech i w Polsce).

Celem jest jednolita identyfikacja towarów i dokumentacji w obsłudze przesyłek drobnicowych. W magazynach drobnicowych stworzono też miejsca przeładunkowe z podziałem na kierunki transportu. Teraz po nadaniuprzesyłek przez klientów ładunki pierwszego dnia sa zbierane w magazynie w ‘s-Heerenberg, a wieczorem wyjeżdżają do Polski.

Rankiem kolejnego dnia są dostarczane do miejsc przeładunkowych w magazynach partnerów operatora na zachodzie Polski, a stąd rozwożone do miejsc docelowych. Wkrótce Mainfreight zastosuje też naczepy rotacyjne, co skróci oczekiwanie kierowców na załadunek i rozładunek (naczepa będzie gotowa do podjęcia, gdy samochód dojedzie do magazynu). Operator wprowadził też podwójne obsady kierowców, a system telematyczny wysyła do spedytorów informacje, które pozwalają im zawiadomić klientów o czasie dostawy. Przed tymi wszystkimi zmianami czas dostawy od drzwi do drzwi z Holandii do Polska wynosił nawet 72 godziny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Mainfreight skraca czas dostawy