Mają odwagę podążać za marzeniami

DI
opublikowano: 24-06-2018, 22:00

200 dzieci z 20 krajów od kilku dni jest już w Polsce i uczestniczy w projekcie artystyczno-edukacyjnym Brave Kids.

200 dzieci z 20 krajów od kilku dni jest już w Polsce i uczestniczy w projekcie artystyczno-edukacyjnym Brave Kids.

Zobacz więcej

Fot. Piotr Spigiel

Młodzi muzycy z Gruzji, grający na tradycyjnych instrumentach, takich jak panduri, grupa teatralno-taneczna z Iranu oraz mistrzowie gry na ukulele z Izraela rozpoczęli warsztaty artystyczne w Radziejowicach pod Warszawą. Ten etap projektu Brave Kids przebiega równolegle w siedmiu miastach: Radziejowicach, Przemyślu, Rzeszowie, Wrocławiu, Wałbrzychu, Lesznie i Siechnicach. Grupy artystyczne z 20 krajów przez kilkanaście dni będą uczyć się tańców, pieśni i teatru. Instruktorzy i wolontariusze przygotują 150 z nich do pierwszego spotkania z profesjonalną sceną i kilkutysięczną publicznością podczas finałowego spektaklu, który odbędzie się 8 lipca we Wrocławiu.

— Dzieci przez kilka tygodni wspólnych zajęć dzielą się swoimi wyjątkowymi doświadczeniami i talentami. Efektem jest barwny i niezwykle radosny pokaz, będący kolażem wielu odmiennych kultur, tradycji i emocji. W ten sposób uczą się współpracy oraz szacunku dla różnorodności i drugiego człowieka — mówi Iwona Frydryszak, producent Brave Kids.

Brave Kids organizowany jest od 2009 r. przez Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Tegoroczna edycja jest rekordowa. Do Polski przyjedzie prawie 200 dzieci, z krajów takich jak Kenia, Indie, Iran, Nepal, Gruzja, Izrael, Maroko czy Kambodża.

— Mieszkając w polskich domach, dzieci mogą poznać tradycje i przeżyć niezapomnianą przygodę. Dla wszystkich to wyjątkowe spotkanie z zupełnie odmiennym światem — mówi Aleksandra Ośko z fundacji Świat na Wyciągnięcie Ręki.

Premiera finałowego spektaklu grupy z Radziejowic odbędzie się 29 czerwca w Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki. Następnie na początku lipca młodzi artyści spotkają się w podwrocławskich Obornikach Śląskich z innymi grupami. Kilkutygodniową pracę wszystkich uczestników Brave Kids zwieńczy finałowy spektakl 8 lipca o godz. 17:00 we wrocławskiej Hali Stulecia. Bilety na koncert są już w sprzedaży, a ich ceny zaczynają się od 25 zł. Przychód ze sprzedaży biletów jest przeznaczony na na pokrycie kosztów podróży dzieci pochodzących z domów dziecka w Nepalu, Indiach i Kenii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Mają odwagę podążać za marzeniami