Makroekonomiści: Wygramy z Senegalem

Paweł Sołtys
opublikowano: 18-06-2018, 22:00

Najlepsi analitycy bankowi w Polsce prognozują wyniki Polaków. Ich zdaniem, mecz z Senegalem Polska wygra 2:1. Taki jest Mundialowy Konsens „Pulsu Biznesu”

Produkcja przemysłowa, bezrobocie, inflacja, kursy walutowe, rentowność obligacji i wzrost gospodarczy — bankowi makroekonomiści to wyjątkowo wszechstronni analitycy, którzy nie boją się podejmować prognostycznych wyzwań, bez względu na to, którego obszaru gospodarki dotyczą wyliczenia. To, że podjęli się prognozowania wyników meczów reprezentacji Polski podczas mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji, nie może specjalnie dziwić.

„Puls Biznesu” rozesłał do zespołów analitycznych największych polskich banków ankiety z pytaniem o spodziewany wynik meczu Polska — Senegal, a także o rozstrzygnięcia w drugim meczu grupy H, w którym Kolumbia zmierzy się z Japonią. Do udziału w prognostycznej zabawie zgłosiło się 12 banków. Do grona typujących dołączyliśmy również typ redakcji „PB” oraz Ignacego Morawskiego, szefa platformy analitycznej SpotData. Wzorem danych makroekonomicznych, dla których agencje informacyjne wyliczają przybliżone oczekiwania rynku, stworzyliśmy Mundialowy Konsens „Pulsu Biznesu”, czyli medianę oczekiwań makroekonomistów co do wyników spotkań z udziałem Polaków oraz w polskiej grupie. Najtęższe analityczne głowy w Polsce obstawiają skromne zwycięstwo biało- -czerwonych w stosunku 2:1. Porażkę z Senegalem obstawia jedynie Bank Pocztowy, zaś największym optymistą jest Ignacy Morawski ze SpotDaty (4:0). W meczu Kolumbii z Japonią większość stawia na pewne zwycięstwo zawodników z Ameryki Południowej. Niespodziankę zakłada jedynie Raiffeisen Polbank. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Sołtys

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Makroekonomiści: Wygramy z Senegalem