Małe „M” potrzebne od zaraz

opublikowano: 05-02-2019, 22:00

Niewielkie „cztery ściany”, nieprzekraczające powierzchni 40 mkw., cieszą się wśród Polaków nieustającą popularnością.

Wyświetl galerię [1/2]

Budowa, mieszkania

PB

W sześciu największych polskich miastach odsetek mieszkań o tej wielkości jest mniejszy od udziału tych lokali w łącznej sprzedaży deweloperów — wynika z analizy ekspertów portalu RynekPierwotny.pl. Co ciekawe, największa luka podażowa jest na rynku warszawskim (7,8 pkt.proc.), gdańskim (12,5) oraz krakowskim (8,3). Najmniejszy ich deficyt występuje w Łodzi (2,5). — Gdańsk, Warszawa i Kraków to metropolie, które cechują się najbardziej rozbudowaną ofertą luksusowych mieszkań. Duże zainteresowanie deweloperów budową największych skutkuje niedoborem mniejszych. Zjawisko może być związane z faktem, że ekskluzywne lokale zapewniają wyższą marżę niż nieduże mieszkania należące do segmentu popularnego — komentuje Andrzej Prajsnar z portalu RynekPierwotny.pl.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu