Małe zmiany przed sesją w USA

opublikowano: 11-03-2014, 13:45

Wczorajsza, choć spadkowa, ale w o neutralnym znaczeniu sesja na Wall Street sugeruje, że inwestorzy lekko się uspokoili i w bardziej wyważony sposób podejmują decyzję. Potwierdzać to może zachowanie kontraktów na indeksy amerykańskich giełd, które przed otwarciem wtorkowej sesji wahają się w wąskim zakresie.

W dzisiejszym kalendarzu makroekonomicznym brakuje na tyle istotnych danych, które mogłyby w istotny sposób wpłynąć na giełdy. Do najważniejszych należą te o sprzedaży i zapasach amerykańskich hurtowników w styczniu. Mają jednak one przede wszystkim archiwalny charakter.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Oczywiście, na rozwój wypadków na Wall Street rzutować będą wydarzenia na ukraińsko-rosyjskim froncie.

W przedsesyjnym handlu mocno rośnie kurs akcji J.C. Penney. To zasługa podniesienia rekomendacji dla właściciela sieci detalicznej przez analityków Citigroup. Radzą oni obecnie „nabywanie” akcji wobec wcześniejszego zalecenia zachowania względem nich neutralnej pozycji.

Uwagę handlujących mogą dzisiaj przykuwać papiery Facebooka. Powodem może być zbliżenie się – na zaledwie 1 proc. – kursu akcji do poziomu uśrednionej prognozy wyceny w okresie 12 miesięcy, szacowanej na 72,46 USD.  Od początku roku cena walorów najpopularniejszej sieci społecznej wzrosła już o 32 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Małe zmiany przed sesją w USA