Mały biznes nie wierzy rządowi

opublikowano: 25-02-2014, 00:00

Zaledwie ok. 6 proc. z 600 badanych przez Instytut Keralla Research przedsiębiorców uważa, że rząd w minionym roku stworzył im lepsze warunki do prowadzenia biznesu.

Aż 90 proc. firm oceniło, że warunki się nie poprawiły. W tej grupie ponad 55 proc. badanych kategorycznie zaprzeczyło, jakoby zmniejszyła się liczba barier ograniczająca działalność firm z sektora MSP w Polsce. Niektórzy przedsiębiorcy wierzą jednak, że niedawna zmiana na stanowisku ministra finansów może przynieść zmiany na lepsze. Ok. 15 proc. firm jest zdania, że powołanie na stanowiskoMateusza Szczurka, który zastąpił Jacka Rostowskiego, pozytywnie przełoży się na prowadzenie biznesu w tym roku. Autorzy badania uważają jednak, że całkiem spory odsetek wierzących w możliwości nowego ministra może być jednak tylko efektem słabej oceny byłego ministra finansów i podejścia „gorzej być nie może”. Ponadto ponad 41 proc. badanych firm w możliwości nowego ministra też nie wierzy — ponad 16 proc. uważa, że zmiana na tym stanowisku nie przełoży się pozytywnie na biznes, a 25,4 proc., że raczej się nie przełoży.

cc937a7e-4287-11ea-b77f-2e728ce88125
Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu