Mały telekom wchodzi na małą giełdę

opublikowano: 21-08-2014, 00:00

Akcje SferaNET, działającego głównie w woj. śląskim i małopolskim operatora telekomunikacyjnego, zadebiutują w czwartek 21 sierpnia na NewConnect.

W ofercie prywatnej spółka sprzedała walory za 0,5 mln zł, a w sumie kapitalizacja w punkcie wyjścia to 2,82 mln zł. Firma buduje własną sieć światłowodową, ale dostarcza też usługi telefonii stacjonarnej i internetu za pośrednictwem technologii Wi-Max. Na koniec 2013 r. spółka miała 769 abonentów (głównie klienci biznesowi). Ich liczba utrzymuje się na zbliżonym poziomie od 2008 r. W 2013 r. przychody firmy wzrosły o jedną dziesiątą, do 2,02 mld zł, zysk operacyjny wyniósł 243 tys. zł (+60 proc.), a zysk netto 108 tys. zł (+61 proc.).

Zadłużenie było równe wielkości kapitału własnego. Pieniądze z emisji akcji serii B spółka wykorzystuje na rozbudowę istniejącej infrastruktury, w tym przede wszystkim finansowanie projektów realizowanych przy współudziale pieniędzy z funduszy Unii Europejskiej, oraz na budowę nowego data center w Bielsku-Białej. SferaNET to 17. spółka, która zadebiutuje w tym roku na NewConnect.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane