Mamy kryzys, więc IBM inwestuje

MAG
opublikowano: 20-10-2008, 16:53

IBM rozpoczął w Polsce kilka nowych projektów. Koncern mocno inwestuje, bo klientów nie zabraknie. Oszczędzać muszą wszyscy.

Dla niektórych kryzys to nienajgorszy czas. Z badania przeprowadzonego przez IBM wśród 120 prezesów wynika, że rozważają oni dziś wszystkie opcje outsourcingu. To oznacza ręce pełne roboty dla koncernu IT, który m.in. wdrożył w BZ WBK system, dzięki któremu bank odnotował znaczne oszczędności. Dlatego w momencie, gdy inni zwalniają, firma zatrudnia. Polski dział  IBM, który w pierwszym półroczu zwiększył sprzedaż o 35 proc. i nie spodziewa się dużo gorszych wyników w drugim półroczu, poinformował właśnie o najnowszej inwestycji w Polsce.

- W listopadzie otworzymy w Gdańsku regionalne centrum kompetencyjno-wdrożeniowe, które będzie wspierać ofertę dla ryku małych i średnich firm w całej Europie – mówi Dariusz Fabiszewski, dyrektor generalny IBM Polska.

Docelowo będzie tu pracować 100 konsultantów. To tylko jeden z wielu nowych projektów amerykańskiego giganta w Polsce. Niedawno firma ogłosiła, że w ramach światowej inwestycji wartej 300 mln USD rozpocznie budowę centrum utrzymania ciągłości biznesowej w Warszawie.

Więcej we wtorkowym Pulsie Biznesu.

MAG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mamy kryzys, więc IBM inwestuje