Mandelson: „twardy brexit” niemal pewny

opublikowano: 06-11-2018, 09:38

- Jest niemal pewne, że skończy się to jakąś formą „twardego brexitu” – powiedział Peter Mandelson, weteran brytyjskiej Partii Pracy i były członek rządów Tony’ego Blaira i Gordona Browna.

Mandelson uważa, że brak umowy określającej relacje z Unią Europejską po wyjściu z niej Wielkiej Brytanii może być spowodowany sporem tylko o jej jedną kwestię. Choć nie powiedział tego wprost, chodziło mu prawdopodobnie o problem utrzymania otwartej granicy między Wielką Brytania i Irlandią.

Zobacz więcej

Brexit

Bloomberg

Wielka Brytania ma wyjść z Unii Europejskiej za mniej niż pięć miesięcy. Jeśli nie dojdzie do zawarcia umowy, nie wejdzie w życie także 21-miesięczny okres przejściowy dla firm.

- Największą ofiarą, jeśli tak będzie dalej, będzie Wielka Brytania. Nie będzie to jednak służyć także reszcie świata – powiedział Mandelson.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu