Andrzej Powierża z Citi zdecydował się podnieść rekomendacje dla czterech banków, a tylko w jednym z siedmiu wypadków zalecenie nie brzmi "kupuj", wynika z danych agencji Bloomberg. Kursy reagują zwyżką - o 1,3 proc. drozeje PKO BP, Pekao o 1,9 proc., a Millennium o 2,3 proc.
Wyraźnie w góre idzie kurs Ryvu Therapeutics. Spółka biotechnologiczna z GPW zaprezentowała dane kliniczne flagowego potencjalnego leku, które uzasadniają dalsze prowadzenie badań. Prawa do niego chce sprzedać w najbliższych miesiącach.
O 5 proc. spada kurs Bioceltiksu. Spółka przesunęła termin złożenia odpowiedzi na pytania Europejskiej Agencji Leków w procesie ubiegania się o wydanie pozytywnej rekomendacji dla dopuszczenia do obrotu weterynaryjnego produktu leczniczego BCX-CM-J stosowanego w leczeniu osteoartrozy u psów.
" Decyzja ta podyktowana jest chęcią ograniczenia ryzyka uznania przez EMA wyjaśnień Emitenta za niewystarczające" - podano w komunikacie.
Poziom 160 zł okazał się wsparciem dla notowań Diagnostyki, które odbiły po trwających 2,5 miesiąca spadkach. Zabrały one jedną czwartą wyceny.
Po wystrzale w piątek zwyżkę kontynuuje Polimex. Impuls do niej dała pozytywna rekomendacja od analityka Trigona.
