Marcinkiewicz: Budżet na 2007 r. przygotuje Kancelaria Premiera

Polska Agencja Prasowa SA
13-12-2005, 18:59

Premier Kazimierz Marcinkiewicz poinformował we wtorek, że budżet na 2007 rok zostanie przygotowany w Kancelarii Premiera, a nie w Ministerstwie Finansów.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz poinformował we wtorek, że budżet na 2007 rok zostanie przygotowany w Kancelarii Premiera, a nie w Ministerstwie Finansów.

Na konferencji po posiedzeniu rządu premier wyjaśnił, że likwidacja Rządowego Centrum Studiów Strategicznych przyspieszy prace nad tworzeniem w Kancelarii odpowiedniego departamentu, który zajmie się pracami nad budżetem. 

Odpowiadając na pytania dziennikarzy dotyczące budżetu Unii Europejskiej, Marcinkiewicz powiedział, że trwają w tej sprawie konsultacje. Podkreślił, że rozmawiał w poniedziałek z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso.

Zaznaczył, że panuje między nimi "pełną zgodność" co do tego, że cała kwota na nowy budżet UE, jak i kwoty przeznaczone dla nowych państw Unii - muszą być zwiększone. Obaj politycy zgadzają się też, że problemem pozostaje wysokość brytyjskiego rabatu.

"Mam nadzieję, że nowa propozycja brytyjska będzie uwzględniała nasze głosy" - zaznaczył premier. Dodał, że Polska jest w dobrej sytuacji, bo wszystkie pozostałe 23 kraje poparły nasze stanowisko. 

Kolejna brytyjska propozycja budżetu UE na lata 2007-2013 ma być omawiana w czwartek na szczycie unijnym w Brukseli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Marcinkiewicz: Budżet na 2007 r. przygotuje Kancelaria Premiera