Marcinkiewicz proponuje PO powrót do rozmów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-10-2005, 15:19

Desygnowany na premiera Kazimierz Marcinkiewicz proponuje Platformie Obywatelskiej powrót do rozmów programowych od piątku. Jak powiedział, do tego dnia jest w stanie przedstawić zmodyfikowany projekt gospodarczy o postulaty, jakie padły podczas rozmów eksperckich.

Desygnowany na premiera Kazimierz Marcinkiewicz proponuje Platformie Obywatelskiej powrót do rozmów programowych od piątku. Jak powiedział, do tego dnia jest w stanie przedstawić zmodyfikowany projekt gospodarczy o postulaty, jakie padły podczas rozmów eksperckich.

Marcinkiewicz powiedział też, że próbował skontaktować się z liderami PO, ale do żadnych rozmów nie doszło. Jak dodał, poprosił też osoby cenione przez PO i PiS o pośrednictwo. "Czekam na efekty" - podkreślił.

Marcinkiewicz jest przekonany, że powrót do rozmów programowych PiS i PO oraz wskazanie wspólnych celów w naprawie państwa jest najlepszym rozwiązaniem dla obecnej sytuacji.

"Przecież nie liczą się dla nas stołki, nie liczą się dla nas stanowiska, a liczy się program" - powiedział Marcinkiewicz na czwartkowej konferencji prasowej.

Według niego, PiS i PO zbyt szybko przeszły w rozmowach do kwestii podziału ministerstw.

"Wróćmy do tego momentu, w którym rozmawialiśmy o programie. Taki jest mój apel" - powiedział Marcinkiewicz.

Marcinkiewicz zapowiedział, że w poniedziałek przedstawi do zaprzysiężenia Radę Ministrów. Pytany czy wierzy w to, że jego rząd uzyska wotum zaufania w Sejmie odparł: "jestem człowiekiem wierzącym".

Zaprzeczył jakoby prowadził rozmowy na temat powołania rządu z jakąkolwiek inną partią poza Platformą Obywatelską. 

Marcinkiewicz podkreślił, że pracuje nad innym rozwiązaniem niż rząd z PO. "W poniedziałek przedstawię skład Rady Ministrów prezydentowi, ale nie widzę możliwości tworzenia innej koalicji jak tylko z PO" - oświadczył na czwartkowej konferencji prasowej.

Marcinkiewicz zaznaczył, że "nie zdradził Jana Rokity, ani koalicji PiS i PO", dlatego proponuje powrót do rozmów o wspólnym rządzie.

Marcinkiewicz powiedział w czwartek, że nie widzi powodu, aby powracać do koncepcji podatku liniowego.

"Po wyborach parlamentarnych padły sformułowania liderów Platformy Obywatelskiej, że podatek liniowy przegrał. Nie widzę powodu, aby do podatku liniowego powracać" - powiedział Marcinkiewicz na konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość proponuje obniżenie i uproszczenie podatków, jednostawkowy CIT, a jeśli chodzi o PIT - to propozycję "zbliżoną do podatku liniowego".

"Nad propozycjami dotyczącymi VAT jeszcze pracujemy" - powiedział.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane