Marek Chraniuk nadal będzie kierować PKP Intercity

  • PAP
opublikowano: 24-07-2019, 19:46

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKP Intercity wybrało w środę trzech byłych członków zarządu spółki na kolejną kadencję; prezesem zarządu pozostaje Marek Chraniuk - poinformowała spółka w komunikacie.

W komunikacie przekazano, że w skład zarządu spółki wchodzą: prezes Marek Chraniuk, członek zarządu odpowiedzialny za obszar eksploatacji Jarosław Oniszczuk i członek zarządu do spraw finansowych Artur Resmer - wszyscy powołani w środę uchwałą Zwyczajnego Zgromadzenia Wspólników, a także Adam Laskowski, powołany uchwałą Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników z 22 marca br. członek zarządu odpowiedzialny za program inwestycyjny.

Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity
Fot. Marek Wiśniewski

Marek Chraniuk od ponad 20 lat związany jest z Polskimi Kolejami Państwowymi, a z PKP Intercity od 2006 r. Specjalizuje się m.in. w opracowywaniu ofert przewozowych i taryfowych. Współpracował m.in. z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju w zakresie realizacji umów dotyczących organizowania i dotowania kolejowych przewozów pasażerskich, w tym międzynarodowych.

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy; każdego dnia przewoźnik uruchamia około 360 pociągów. W grudniu 2017 roku została przyjęta aktualizacja strategii na lata 2016-2020 z perspektywą do 2023 roku. Suma wydatków na jej realizację wyniesie ponad 7 mld zł. PKP Intercity należy do Grupy PKP. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane