Marek Chraniuk nadal będzie kierować PKP Intercity

  • PAP
opublikowano: 24-07-2019, 19:46

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKP Intercity wybrało w środę trzech byłych członków zarządu spółki na kolejną kadencję; prezesem zarządu pozostaje Marek Chraniuk - poinformowała spółka w komunikacie.

W komunikacie przekazano, że w skład zarządu spółki wchodzą: prezes Marek Chraniuk, członek zarządu odpowiedzialny za obszar eksploatacji Jarosław Oniszczuk i członek zarządu do spraw finansowych Artur Resmer - wszyscy powołani w środę uchwałą Zwyczajnego Zgromadzenia Wspólników, a także Adam Laskowski, powołany uchwałą Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników z 22 marca br. członek zarządu odpowiedzialny za program inwestycyjny.

Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity
Zobacz więcej

Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity Fot. Marek Wiśniewski

Marek Chraniuk od ponad 20 lat związany jest z Polskimi Kolejami Państwowymi, a z PKP Intercity od 2006 r. Specjalizuje się m.in. w opracowywaniu ofert przewozowych i taryfowych. Współpracował m.in. z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju w zakresie realizacji umów dotyczących organizowania i dotowania kolejowych przewozów pasażerskich, w tym międzynarodowych.

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy; każdego dnia przewoźnik uruchamia około 360 pociągów. W grudniu 2017 roku została przyjęta aktualizacja strategii na lata 2016-2020 z perspektywą do 2023 roku. Suma wydatków na jej realizację wyniesie ponad 7 mld zł. PKP Intercity należy do Grupy PKP. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy