Marek Woszczyk został szefem PGNiG Upstream International

Były prezes PGE był bezrobotny tylko jedną dobę. Dziś został dyrektorem generalnym PGNiG Upstream International, norweskiej spółki z grupy PGNiG.

Marek Woszczyk był do 30 marca prezesem PGE, największej firmy energetycznej w kraju kontrolowanej przez państwo. Jego rezygnację można uznać za wymuszoną, bo była elementem powyborczych przetasowań w spółkach skarbu państwa. 1 kwietnia Woszczyka zastąpił w PGE Henryk Baranowski, który ostatnio pracował jako wiceminister skarbu, a wcześniej był m.in. związany z Alstomem i PSE.

Nowa posada Marka Woszczyka oznacza, że będzie nadzorował zagraniczną działalność wydobywczą PGNiG, gazowego giganta kontrolowanego przez państwo. PGNiG Upstream International ma siedzibę w Sandnes w Norwegii i ma w portfelu koncesje poszukiwawczo-wydobywcze na Morzach Norweskim, Północnym i Barentsa.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu