Marriott przyjmuje płatności na oko

ŁO
opublikowano: 03-12-2020, 12:04

Wrocławski fintech PayEye, który rozwija system płatności bazujący na biometrii oka, dodał na mapie obsługiwanych miejsc kolejny punkt. Tym razem jest to hotel, przedstawiciel branży, która mocno oberwała w czasie pandemii.

Hotel AC by Marriott Wrocław wprowadził możliwość dokonywania płatności okiem za pomocą systemu oferowanego przez PayEye. Spółka chwali się, że z takiej metody można skorzystać już w blisko 70 miejscach we Wrocławiu i okolicach.

Biometria w hotelu fot. ARC
Biometria w hotelu fot. ARC

– Płatność realizowana bez konieczności posiadania portfela, karty, telefonu itp. to kierunek, którego nie da się już zmienić. Odchodzenie od gotówki to trend, który przyspieszyła pandemia koronawirusa i sprzyja rozwojowi naszego biometrycznego systemu płatniczego – mówi Krystian Kulczycki, prezes PayEye.

Aneta Jeton-Szotek, dyrektor wrocławskiego AC Hotel by Marriott, dodaje, że goście mogą także meldować się i wymeldować online, a drzwi do pokoju mogą otwierać smartfonem po zainstalowaniu specjalnej aplikacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane